Informacje dotyczące IX projektu praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus+ ( dawniej Leonardo da Vinci)

Informacje dotyczące IX projektu praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus+ ( dawniej Leonardo da Vinci)

Już niebawem ZSTiO im. S. Żeromskiego rozpocznie realizację praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe (dawniej Leonardo da Vinci). W związku z tym przeprowadzona zostanie rekrutacja uczniów do udziału w praktykach. Przypominam, że miesięczne praktyki zawodowe odbędą się w Rimini we Włoszech. Obejmują one przede wszystkim szkolenie zawodowe ( praktyki w zakładach pracy), a także szkolenie BHP, kurs języka włoskiego na poziomie A1 oraz program kulturo- i krajoznawczy.
Terminy praktyk:
Technikum hotelarstwa (1 grupa): 05.09.2015 – 03.10.2015 (obecna IIH)
Technikum hotelarstwa (2 grupa): 30.04.2016 – 28.05.2016 (obecna IIJ)
Technikum żywienia i organizacji usług gastronomicznych: 03.10.2015 – 31.10.2015 (obecna II U i II G)
Technikum usług fryzjerskich.: 02.04.2016 – 30.04.2016 (obecna II F)

W przypadku pytań informacji mailowo udziela mgr Urszula Martyka-Wiecha :

ulawiecha@gmail.com

REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW

PROJEKT nr: 2014-1-PL01-KA102-000126 -Euromobilność – szansą na zawodowy sukces, a także podwyższeniem jakości szkolenia praktycznego uczniów technikum? realizowany w roku szkolnym 2015/ 2016 przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Częstochowie w ramach programu Erasmus + / Akcja 1.
1. Rekrutacją zostaną objęci uczniowie klasy III H, III J, III U i III G oraz III F roku szkolnego 2015/2016.
2. Uczestnictwo w rekrutacji jest dobrowolne.
3. Rekrutacja obejmuje:
– napisanie testu z języka angielskiego,
– średnią ocen śródrocznych z klasy II z przedmiotów zawodowych oraz języka angielskiego zawodowego dla klas H, U i G oraz średnią ocen końcowo rocznych dla klas J i F.
4. Lista główna zawierać może maksymalnie 10 nazwisk. Lista rezerwowa powinna składać się z co najmniej z 3 nazwisk.
5. Zalecane jest, by 50 % uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie stanowili uczniowie z terenów wiejskich.
6. Wpływ na rekrutację mają informacje dotyczące zachowania ucznia objętego rekrutacją (ocena z zachowania, informacje otrzymane od wychowawcy klasy lub dyrekcji szkoły)
7. W przypadku otrzymania tej samej ilości punktów przez ostatniego na liście głównej i pierwszego na liście rezerwowej ucznia, wartością dodaną jest informacja o sytuacji rodzinno-socjalnej ucznia.
8. Uczniom podlegającym rekrutacji należy umożliwić wgląd do sprawdzonych prac z języka angielskiego.
9. Nad prawidłowym przebiegiem rekrutacji czuwa koordynator projektu.
10. Koordynator projektu wyznacza termin zebrania z zakwalifikowanymi uczestnikami w terminie dwóch tygodni od ogłoszenia wyników rekrutacji.
11. Zakwalifikowany uczestnik ma obowiązek poinformowania koordynatora projektu o niemożności odbycia stażu niezwłocznie po stwierdzeniu takiego faktu.

Procedura odwoławcza

W przypadku zakwestionowania przez ucznia lub jego rodzica/opiekuna prawnego nie zakwalifikowania do udziału w stażu zagranicznym, w terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych , uczeń lub jego rodzic/opiekun prawny może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy zakwalifikowania do projektu.

Komisja rekrutacyjna sporządza uzasadnienie w terminie 3 dni od dnia wystąpienia przez ucznia lub rodzica/ opiekuna prawnego . Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia oraz liczbę punktów, którą kandydat otrzymał w postępowaniu rekrutacyjnym.

Uczeń lub jego rodzic/ opiekun prawny może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 2 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.

Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 5 dni od dnia otrzymania odwołania.

POWODZENIA PODCZAS REKRUTACJI !!!!!!!

Skip to content