Staż zagraniczny w Rimini –  technik informatyk

Film promujący staż zagraniczny w Rimini –  technik informatyk –projekt: „Mobilna szkoła – trampolina sukcesu” nr: 2020-1-PL01-KA116-078992. Termin stażu: 02.05.2022 r. – 27.05.2022 r.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk mieli okazję odbywać staż, który prowadziła SD Consulting Di Simona D`Ambrosio. Na praktykach uczniowie m. in.  poznali normy jakości przy produkcji komputerów osobistych, sporządzali dokumentację techniczną zestawu komputerowego,  instalowali system operacyjny, instalowali i konfigurowali serwer sieciowy, tworzyli aplikację internetową w systemie zarządzania treścią, tworzyli i konfigurowali bazę danych do współpracy z CMS. Wiedza ta niewątpliwie przyczyniła się do jakości zdania egzaminu zawodowego, który czekał ich po powrocie do Polski.

Praktykom w Rimini towarzyszył również bogaty program kulturowy. Rimini to nie tylko nadmorski kurort, ale również miasto pełne pamiątek po urodzonym tu słynnym reżyserze Federico Fellinim. O niezwykłej historii miasta sięgającej starożytności świadczą m. in. Most Tyberiusza z początku naszej ery i jeszcze stary Łuk Augusta. Dzielnica San Guliano, która jako jedyna zachowała swój dawny klimat i charakter zabudowy zachwyca kolorowymi domkami i grafikami pochodzącymi z filmów f. Felliniego. Warto też udać się na spacer wokół oświetlonego Zamku Sigismondo Pandolfo Malatesta oraz średniowieczny plac Cavour. Nie można było też nie odwiedzić położonej niedaleko Wenecji i zachwycić się Placem Świętego Marka, Pałacem Dodżów, Mostem Westchnień, uroczymi kamienicami wyrastającymi z setek kanałów. W Sam Marino uczniowie wędrowali po starych, wąskich uliczkach jednego z najmniejszych państw, a z murów obronnych na górze Titano podziwiali spektakularne krajobrazy od Apeninów po Adriatyk

Zgadzam się
Skip to content